11. HC Panthers Ostrava 15 38:71 6
12. HC Warriors Třinec 16 42:95 6

Kompletní tabulka

Nýdek si připsal další výhru

Minulou sobotu se střetli VHK Rytíři Nýdek s lídrem karvinské konference HC Albrechtice Aliens. I na toto utkání byli Rytíři doprovázeni početnou skupinkou fanoušků, která je přijela podpořit týmovým autobusem.

První třetina nebyla příliš štědrá na branky, třebaže oba týmy si mohly vyzkoušet hru v početní převaze, Rytíři dokonce dvakrát. Jedinou branku, která padla během úvodních patnácti minut, měl na svědomí Dominik Kajzar po spolupráci s Marek Pavem. Pro Dominika to byla již třetí branka v této sezóně.

Do druhé třetiny obě mužstva nastupovaly s touhou utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Úspěšnějším týmem byli Rytíři, kteří dokázali přidat další branku. Na 2:0 zvyšoval Mucha po nahrávce Suszky. Albrechtice se však nevzdávaly a nadále předváděly dobrý výkon, díky kterému bylo utkání nadále otevřené. Svůj vzdor však oslabily dvěma vyloučeními, které je stála spousty sil. Ve 29. minutě po nádherné individuální akci Lamacz dokázal rozvlnit síť za domácím brankáře a zdálo se být rozhodnuto.

Ve třetí třetině však Rytíři nabídli svému soupeři tři přesilové hry, které však nebyl schopen využít. Právě naopak! Ve vlastním oslabení ujela dvojice Mucha - Suszka, kdy druhý jmenovaný nevídanou bombou prostřelil brankáře počtvrté. Utkání se pak již jen dohrávalo a po hvizdu rozhodčího svítil stav na ukazateli skóre 4:0 pro Nýdek.

V tomto utkání se blýskl zejména brankář Eda Wantulok, kterému se povedlo vychytat nulu. A je nutné zmínit, že na tuto nulu bylo zapotřebí mnoha výborných zákroků.

Branky Nýdku: 10:43 Kajzar (Pav M.), 20:13 Mucha (Suszka), 28:06 Lamacz, 40:47 Suszka (Mucha)

Sestava: Wantulok, Lamacz, Wojtas, Pyszko, Pav M., Suszka, Mucha, Pav J., Marosz, Švarba, Kajzar, Szmek, Vitásek, Mendrok