11. HC Javorový 16 44:96 7
12. HC Warriors Třinec 16 42:95 6

Kompletní tabulka

Rytířská nadílka

Rytíři Nýdek nastoupili minulou sobotu do svého sedmého utkání SHL proti Silesians Havířov. Předzápasové prognózy hovořily jasně ve prospěch našich borců, jelikož Havířovští hokejisté doposud vyhráli pouze jednou a krčili se na chvostu tabulky. Za zmínku také stojí fakt, že se jednalo o první utkání Nýdku na karvinském ledě. Na zimním stadiónu se však cítili jako doma, protože je přijela podpořit týmovým autobusem velmi početná skupina fanoušků.

První branka padla ve čtvrté minutě první třetiny, kdy Mucha již po dvaceti vteřinách přesilové hry využil nabídnutou výhodu. V deváté minutě přidal Kajzar pohotovou střelou z vhazování další branku. Třetí branka Rytířů padla také díky početní výhodě, kdy stačilo pouhých 11 vteřin Jakubu Pavovi k potrestání faulu domácích. Rytíři hráli v pohodě, bez faulů a hráli pohledný kombinační hokej.

Ve druhé třetině došlo k navýšení vedení na 4:0, kdy Mucha po kombinaci s Lamaczem prostřelil domácího brankáře. Havířovští hokejisté po této brance začali působit odevzdaně a nepomohlo jim ani nešťastné vyhození puku mimo hrací plochu, což jim vyneslo dvě trestné minuty. Jenže během tohoto vyloučení se dokázali prosadit, kdy Hochman schoval svou dalekonosnou střelu za obránce a rozvlnil síť za Wantulokem. Rytíři však nepřipustili zdramatizování utkání a ve 24. minutě Marosz vyslal pumelici a uklidnil fanoušky – 5:1. Kanonáda pokračovala, kdy v rozmezí dvou minut vstřelili další branky Worek, Suszka a Lamacz. Na konci druhé třetiny to bylo již 8:1 pro hosty.

Do třetí třetiny Rytíři vstupovali s touhou ukázat svým fanouškům, že zvolnění nepřichází do úvahy, ba naopak! Stačilo 97 vteřin hry, kdy Mucha ujel po nádherném pasu Pyszka a zkompletoval hattrick. Fanoušci toužili vidět na ukazateli skóre desítku a toto přání jim splnil Marek Pav, který v daném utkání nastoupil nezvykle na pozici středního útočníka. Pak se dostali také ke slovu domácí, kteří korigovali výsledek Michnou na 2:10. Jenže Rytíři pořád neskončili a Lamacz po výborné individuální akci prověřil brankáře Havířova, který však dokázal vyrazit puk pouze na hůl Muchy, který již neměl problém kotouč zamést do branky. Marek Pav byl pořád při chuti a dokazoval, že post centra mu evidentně svědčí. Po nahrávce Mendroka vsítil již dvanáctou branku Nýdku a to pořád nebyl konec utkání. Nešťastnou třináctku (pro domácí) měl na svědomí první útok Nýdku, kdy se dostal do přečíslení 3 na 1, které chladnokrevně využil. Suszka spektakulárním pasem vybídl Muchu ke vstřelení další branky, která znamenala pro něj již pátou branku v utkání. Poslední tečku za utkáním měli domácí, kteří Zlámalem upravili výsledek na konečných 3:13.

Pozitivní jevů na sobotním utkání bylo hodně, ale za zmínku určitě stojí  výborná produktivita, herní projev, hra bez zbytečného vylučování a skvělá podpora fanoušků, kteří neváhali a jeli své miláčky podpořit i na venkovní utkání.

Branky Nýdku: 3:37 Mucha (Suszka), 8:23 Kajzar (Marosz), 13:53 Pav J. (Lamacz), 19:01 Mucha (Lamacz), 23:15 Marosz (Švarba), 23:55 Worek (Pav M.), 24:45 Suszka (Pav J.), 25:47 Lamacz, 31:37 Mucha (Pyscko), 33:07 Pav M. (Mendrok), 36:43 Mucha (Lamacz), 41:27 Pav M. (Mendrok), 41:55 Mucha (Suszka)

Sestava: Wantulok, Pieter, Lamacz, Wojtas, Pyszko, Mucha, Suszka, Pav J., Marosz, Švarba, Kajzar, Worek, Pav M., Mendrok