11. HC Javorový 16 44:96 7
12. HC Warriors Třinec 16 42:95 6

Kompletní tabulka

Rytíři jedou dál!

V pátém kole Slezské hokejové ligy na sebe narazily celky VHK Rytíři Nýdek a HC Horní Suchá. Jednalo se o první utkání Rytířů proti celku z odlišné konference. Postavení celků bylo diametrálně odlišné, jelikož Rytíři okupovali první příčku své konference, zatímco jejich soupeř poslední. Hra však jejich postavení vůbec neodpovídala.

Nýdek vletěl na svého soupeře a už v 2. minutě rozvlnil síť Suché centr prvního útoku Mucha. Ale poté došlo k uspokojení domácích s vývojem utkání a Suchá trestala, když Kubica bez asistence srovnal na 1:1. Rytíři si před utkáním řekli, že se pokusí hrát disciplinovaně, ale toto předsevzetí vzalo velmi rychle za své. Jen v první třetině totiž seděli třikrát na trestné lavici. Navzdory velkému množství trestů Jakub Páv vsítil druhou branku domácích a strhnul vedení na stranu Nýdku. Třetí gól měl na svědomí Suszka a zdálo se, že je rozhodnuto. Ale Kubica podruhé v utkání snížil na 3:2 a Suchá cítila šanci na zisk bodů.

Ve druhé třetině pokračoval soupeř Rytířů v dobrém výkonu a slepenými brankami získal vedení 3:4 na svou stranu. A Nýdečtí fanoušci byli v šoku…Naštěstí tým kolem trenérů Marsína a Marosze ukázal bojovnost. Konkrétně Jakub Páv znovu prostřelil Heczka v bráně Suché. Po druhé třetině svítil stav na ukazateli 4:4 a následující třetina slibovala litý boj.

Do třetí třetiny naskočili Rytíři namotivováni svými fanoušky, kteří hnali do útoku své svěřence. S obrovskou podporou v zádech nejprve Mucha a poté Švarba strhli vedení zpět na svou stranu. Zejména Švarbova akce stojí za zmínku, kdy si pohrál s obránci soupeře, aby pak brankáře doslova zesměšnil Malíkovskou (dnes už spíše Pastrňákovou) fintou. Jenže Suchá bojovala.  Kubica Lukáš dál svou již čtvrtou branku v utkání. Přetahování stále neskončilo a Švarba znovu rozvlnil síť za hostujícím brankářem. Fanoušci byli u vytržení, protože Rytíři vedli 7:5 a utkání nepolevovalo na svém tempu, ba naopak. Suchá stále cítila možnost získat nějaké body a Sztuchlíkovým gólem se dotáhla na rozdíl jedné branky. Pak přišla chvíle Ondry Lamacze, který se vrátil po blíže nespecifikovaném zranění do sestavy loňského mistra. Od modré čáry si otevřel střelnici a zasypal soupeřova brankáře množstvím střel, které však nenacházely cestu do klece. Až na pátý pokus se do střely pořádně opřel a bylo vymalováno. Stav 8:6 a pouhé tři minuty do konce. Tečku na závěr udělal svým třetím gólem Mucha, kdy mu nabil mezi kruhy Suszka. Konečný stav byl 9:6 pro Rytíře.

Neuvěřitelné utkání, kdy Nýdek hrál nedisciplinovaně, naivně a mnohdy až bezstarostně. Naštěstí v pravou chvíli Rytíři zabojovali a nechali všechny body u sebe doma. Hráči Suché předvedli výborný výkon a je jen otázkou času, kdy budou stoupat tabulkou výše.

Branky Nýdku: 1:47 Mucha (Pav J.), 6:44 Pav J. (Pieter), 17:23 Suszka (Mucha), 29:16 Pav J. (Suszka), 31:23 Mucha (Suszka), 33:38 Švarba (Mendrok), 35:57 Švarba (Mendrok), 41:23 Lamacz (Mendrok), 42:37 Mucha (Suszka)

Sestava: Grania, Pieter, Lamacz, Worek, Pav M., Marosz, Mendrok, Vitásek, Švarba, Mucha, Suszka, Marthaus, Kajzar, Pav J.