11. HC Warriors Třinec 9 22:55 4
12. HC Horní Suchá 8 34:49 3

Kompletní tabulka

Třetí výhra v řadě!

Čtvrté kolo Slezské hokejové ligy nabídlo utkání Rytíři Nýdek versus HC Javorový. Do tohoto utkání vstupovali Rytíři jako favoriti a průběh utkání tomu také odpovídal.

Už v prvním střídání Pavel Marosz rozvlnil síť Javorového, čímž započal svou impozantní show. Javorový však nebyl lehkým protivníkem, svým pohybem a aktivní hrou byl důstojným soupeřem, ale další branku přidal kapitán Suszka. Na 3:0 zvyšoval Marosz svým druhým gólem v utkání.

Druhá třetina se odehrála ve stejném duchu, kdy herně Javorový rozhodně nezaostával, ale branky stříleli Rytíři. Dominik Kajzar zvyšoval na 4:0 a Marthaus se zasloužil o další gól. Kanár zacvrlikal po brance Muchy. Poté se led zaplnil čepicemi od fanoušků, jelikož Marosz nedal brankářce Javorového šanci a završil hattrick. Ke konci druhé třetiny však i hráči Javovového ukázali, že umí dávat góly a Sikora propálil Nýdeckého brankáře. Po druhé siréně svítil na ukazateli stav 7:1.

Ve třetí třetině hra bez obran pokračovala. Mendrok prokázal šikovnost a navýšil stav na 8:1. Na tuto branku dokázal soupeř zareagovat a Kyselý snížil na 8:2. Uběhlo ze hry jen 9 vteřin a Jakub Páv po nádherné akci znovu rozjásal fanoušky Rytířů. O 90 vteřin si zopakovalo duo Mendrok – Worek spolupráci a vstřelili 10. branku. Jenže brankový ohňostroj pokračoval, Sikora přidal svou druhou branku a vsítil tak již třetí branku Javorového v utkání. Pak přidávali branky pouze domácí, a to prostřednictvím Jakuba Páva, Pavla Marosze a Worka Mariana. Když zazněl konečný hvizd, byl stav 13:3 pro Rytíře.

V tomto utkání stojí za zmínku zejména výkon Pavla Marosze, který svou excelentní střelou napnul síť Javorového 4x. Třebaže výsledek je na první pohled velmi jednoznačný, tak je nutné podotknout, že soupeř srdnatě bojoval celé utkání a byl vyrovnaným protivníkem. Bohužel jeho brankářka neměla svůj den, a proto konečné skóre narostlo do cifry třináct.

Branky Nýdku: 1:29 Marosz (Kajzar), 7:07 Suszka (Pav J.), 11:07 Marosz, 18:07 Kajzar (Suszka), 21:10 Marthaus (Szuscik), 23:27 Mucha (Suszka), 26:18 Marosz (Marthaus), 31:00 Mendrok (Worek), 35:31 Pav J., 37:18 Mendrok (Worek), 40:13 Pav J. (Mucha), 41:19 Marosz, 42:38 Worek

Sestava: Rufus, Pav M., Pyszko, Wojtas, Szuscik, Suszka, Mucha, Pav J., Marosz, Marthaus, Kajzar, Worek, Vitásek, Mendrok