12. HC Horní Suchá 8 34:49 3

Kompletní tabulka

Jedeme dál!

Jedeme dál!

Ve třetím kole Slezské hokejové ligy na sebe narazily celky HC Warriors Třinec a VHK Rytíři Nýdek. V dosavadní části Warriors prohráli s Eagles 2:4 a s Pharaohs 1:5, zatímco Rytíři podlehli v úvodním kole Neborům 1:2 a poté vyhráli nad Eagles 11:2.

Rytíři nastupovali do tohoto utkání jako jednoznačný favorit a Warriors mohli pouze překvapit. Úřadující mistr však nepřipustil žádné drama, od prvního střídání hrál velmi aktivně v útoku a snažil se vstřelit úvodní branku. To se mu povedlo již v 2. minutě střetnutí, kdy Lamacz ujel po pravé straně a poprvé donutil brankáře vytahovat kotouč ze své sítě. Obraz hry byl po celou dobu utkání stejný, Warriors byli velmi šikovní individuálně, avšak koncentrované obraně a soustředěnému výkonu Rytířů nešlo odolat. Na další branku se však čekalo až do 10. minuty, kdy Rytíři Mendrokem chladnokrevně využili nabídnutou přesilovku již po 17 vteřinách hry. Což byla premiérová branka letošního nováčka v kádru Nýdku. Třetí branka padla po pumelici z hole Muchy, po které ledaři museli zkontrolovat stav sítě. Rytíři nepolevili a pokračovali v demolici soupeře, další zásah měl na svědomí Vitásek po nádherné akci.

Do druhé třetiny šli Rytíři s vedením 4:0 a hodlali náskok navýšit. A to se jim podařilo prostřednictvím svého kapitána, který ranou švihem nedal brankáři šanci reagovat. Warriors již působili odevzdaně, čehož využil svou druhou brankou v utkání Mucha. To již svítil na ukazateli stav 6:0. Sedmou branku vsítil Marthaus po přihrávce řízného beka Pyszka.  Rytíři neměli stále dost a v závěru druhé třetiny dal Szmek další branku.

Třetí třetina již byla pouhá formalita, avšak utkání přesto neztratilo nic na svém tempu. Přibylo osobních soubojů a z toho pramenících trestných minut. Mucha dovršil hattrick nádherný blafákem, po neméně nádherné přihrávce Suszky, který využil okénko v obraně soupeře. Fanoušci s přibývajícími minutami šilhali po kostce nad ledem a hnali své hrdiny v modrých dresech ke vstřelení desáté branky. A oni je nezklamali. Marthaus nádhernou střelou k tyči rozvlnil síť podesáté a dokončil destrukci soupeře. Na konci zápasu svítil na ukazateli stav 10:0 a fanoušci Rytířů museli být s předvedeným výkonem spokojeni.

Za zmínku stojí premiéra Michaela Rufuse v brankovišti Nýdku, který svůj výborný výkon podtrhnul vychytanou nulou a zasloužil si v tomto utkání absolutorium. Dalším pozitivním jevem bylo ubráněné oslabení 3 proti 5, kdy Warriors zamkli Rytíře v jejich pásmu, ostřelovali jejich klec a snažili se o čestný zásah, ale neúspěšně. Třebaže výsledek 10:0 může znít vůči soupeři krutě, tak jejich předvedená hra dává naději, že Warriors nebudou v SHL do počtu a brzy si připíší první body.

Soupeři děkujeme za zápas.

Branky Nýdku: Mendrok (Suszka), Lamacz (Kajzar), Mucha, Vitásek (Mucha), Suszka (Mucha), Mucha (Suszka), Marthaus (Pyszko), Szmek (Mucha), Mucha (Suszka), Marthaus (Mucha)

Sestava: Rufus, Pyszko, Lamacz, Pieter, Suszka, Mucha, Mendrok, Marthaus, Wojtas, Vitásek, Kajzar, Szmek, Worek